دوشنبه ، 01 بهمن 1397
تاریخ: 1397/08/30 نظرات: 0 نظر نمایش: 26 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی استان کردستان در دست اجرا است

مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی استان کردستان در دست اجرا است

 معاون میراث فرهنگی کردستان گفت: در سال مالی 96 مرمت و بازسازی 37 پروژه تاریخی استان کردستان در دستور اجرا بوده است.

 معاون میراث فرهنگی کردستان گفت: در سال مالی 96 مرمت و بازسازی 37 پروژه تاریخی استان کردستان در دستور اجرا بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان؛ واحد حفظ و احیاء معاونت میراث فرهنگی استان کردستان در سال مالی 96 از محل اعتبارات طرح های استانی و ملی بیش از 37 پروژه مرمتی و اجرایی را با اعتباری در حدود 58 هزار میلیون ریال در دست اجرا داشته است.

محمد رشیدی معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در این باره در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی میراث کردستان گفت: ادامه عملیات مرمتی عمارت خسروآباد، مرمت کلاه فرنگی عمارت مشیردیوان، مرمت و بازسازی کاشی های هفت رنگ و نقوش آهکبری حمام های خان و وکیل، بازسازی طاق چشمه های بازار بیجار و مرمت اضطراری پل صلوات آباد بیجار از جمله این پروژه هاست.

وی گفت: اعتبارات تخصیصی جهت پروژه های مرمتی استان کردستان در قیاس با تعداد آثار شناسایی شده در سطح استان بسیار ناچیز بوده و با توجه به اولویت های مرمتی صرفا فقط امکان حفاظت از آثار تاریخی را فراهم می سازد.

رشیدی افزود: مرمت و ساماندهی ابنیه های تاریخی تخصیص بودجه سنگینی را می طلبد در حالی که اعتبارات دریافتی بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به این که آثار تاریخی از جمله موارد مهم در معرفی و شناخت استان کردستان به گردشگران است، افزود: حوزه احیا و مرمت اداره کل میراث فرهنگی کردستان در سطح کشور و در مقایسه با سایر استان ها کارنامه قابل قبولی دارد و هیچ گاه در راستای حفظ هویت تاریخی کردستان از اقدامات خود مغفول نمی ماند.

 

 
تصاویر مرتبط
  • مرمت 37 پروژه از آثار تاریخی استان کردستان در دست اجرا است