چهارشنبه ، 01 اسفند 1397
تاریخ: 1397/11/06 نظرات: 0 نظر نمایش: 684 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج برگزار شد.

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج برگزار شد.

 اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج با حضور رییس ستاد اجرایی خدمات سفر، دبیر اجرایی و روسا و اعضای کمیته خدمات سفر شهرستان سنندج در محل فرمانداری این شهرستان، برگزار شد.

 اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج با حضور رییس ستاد اجرایی خدمات سفر، دبیر اجرایی و روسا و اعضای کمیته خدمات سفر شهرستان سنندج در محل فرمانداری این شهرستان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان؛ اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج با هدف هماهنگی و برنامه ریزی برای نوروز 98 با حضور محمد ابراهیم زارعی فرماندار و رییس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج، کوروش قادری رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج، روسا و اعضای کمیته های تخصصی این ستاد برگزار شد.

محمد ابراهیم زارعی در اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: کردستان استان ثروتمندی است و ضرورت دارد با هم و در کنار هم از این مساله نفع ببریم و برنامه ها و جشن های خوبی را بر طبق فرهنگ و سنت هر شهر و روستا در همان منطقه خاص خودش برگزار کنیم.

وی گفت: هدف تمامی اعضای این کمیته برگزاری هرچه بهتر نوروز برای مسافران و مردم شهرستان سنندج است و تمام تلاششان رضایت مسافران و به جای گذاشتن خاطره ای ماندگار و زیبا از این دیار است.

زارعی افزود: با برپا کردن نمایشگاه های صنایع دستی در شهرها و روستاههای شهرستان می توانیم باعث افزایش ورود و جذب گردشگران بیشتر به آن مناطق و همچنین سود آوری برای مردم شهرستان باشد.

وی بیان کرد: وجود طبیعت های عاری از آلودگی و زیبا در تمام مناطق استان کردستان باعث جذب گردشگر و ماندگار کردن آنها می شود.

فرماندار شهرستان سنندج گفت: باید نقاط ضعف نوروز گذشته را شناسایی و در جهت رفع آنها اقدام کنیم و در مقابل نقاط قوت را به منظور توسعه گردشگری تقویت کنیم.

وی افزود: نظارت بر تمام مراکز اقامتی و پذیرایی چه از نظر بهداشتی و چه از نظر نحوه برخورد با مسافران ضروری است و این کار بر دوش اعضای این کمیته خواهد بود.

وی گفت: باید از بخش خصوصی حمایت کرد تا آنها بتوانند از خدماتی که ارائه می دهند نفع ببرند به همین دلیل اولویت اسکان مسافران با بخش های خصوصی شامل هتل ها، مسافرخانه ها و ...  می باشد.

کوروش قادری رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سنندج پس از تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: نوروز 97 بسیار متفاوت تر از هر سال برگزار شد و برگزاری برنامه های نوروزی متفاوت بر اساس فرهنگ و سنت کردستان باعث شد سنندج به عنوان پایتخت نوروز ایران معرفی شود.

وی گفت: مراسمات ویژه نوروز 97 را در تمام نقاط شهرستان سنندج برگزار کردیم که مهمترین آن جشنواره نوروز در استادیوم 22 گولان و روستای تنگیسر بود که باعث جذب گردشگران بی شماری شد و این نشان از امنیت پایدار استان است.

قادری افزود: طی نوروز 98 نقاط قوت خود را افزایش خواهیم داد و مراسمات را با شکوه بیشتری برگزار خواهیم کرد و فضای بهتری را هم برای مسافران ورودی مهیا خواهیم ساخت.

وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در نوروز 98 با کمک و همکاری بخشداران و دهیاران، علاوه بر روستای تنگیسر جشن نوروز را در دیگر روستاهای شهرستان سنندج برگزار کنیم و همچنین با برپا کردن نمایشگاههای صنایع دستی دستاوردهای این روستاها را معرفی کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به اخبار هواشناسی در ایام نوروز هوای مناسب و خوبی را برای مسافران خواهیم داشت و می توانیم در این شرایط با جذب حداکثری گردشگران موجبات رونق اقتصادی شهرستان و به تبع آن استان را فراهم سازیم.

 

 

 

 

 
تصاویر مرتبط
  • اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان سنندج برگزار شد.