چهارشنبه ، 01 اسفند 1397
تاریخ: 1397/11/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 35 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مراحل بهسازی و مرمت پل تاریخی شیخ سنندج آغاز شد

مراحل بهسازی و مرمت پل تاریخی شیخ سنندج آغاز شد

 به منظور مرمت و بهسازی پل تاریخی شیخ سنندج، عملیات لایروبی بستر رودخانه در حاشیه پل آغار شد.

 به منظور مرمت و بهسازی پل تاریخی شیخ سنندج، عملیات لایروبی بستر رودخانه در حاشیه پل آغار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان: پل شیخ از پل های  تاریخی شهرستان سنندج می باشد که به شماره 2614 مورخ 25/12/1378 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

محمد رشیدی معاون میراث فرهنگی استان با اعلام آغاز عملیات لایروبی بستر رودخانه در حاشیه پل تاریخی شیخ سنندج، گفت: متاسفانه در سنوات گذشته در اثر آبگیرهای غیرقانونی ساخته شده توسط کشاورزان در مسیر رودخانه و مجاور پل تاریخی باعث انباشته شدن آب در عرصه ساختار تاریخی شده و این خود باعث رشد افزون گیاهان و درختچه ها در بستر رودخانه و آسیب به پل شده است.

او افزود: علاوه بر رشد گیاهان و درختچه ها، در اثر نزولات جوی چند روز گذشته و عدم هدایت طبیعی آب رودخانه قسمتی از پل متاسفانه تخریب شده است.

رشیدی ادامه داد: با توجه به تشکیل جلسه اضطراری در حال حاضر با مشارکت فرمانداری سنندج، اداره راه و شهرسازی، امور آب منطقه ای و شهرداری سنندج، لایروبی بستر رودخانه در نزدیکی پل از انبوه گیاهان و درختچه ها و تخریب آبگیرهای غیرقانونی در حال انجام می باشد.

در پایان گفت: پس از لایروبی کامل بستر رودخانه بلافاصله برنامه مرمت اضطراری آن به صورت مرمت دیوارهای آجری فروریخته و سبک سازی پل تاریخی، دوخت و دوز پوسته های آجری آسیب دیده طاق ها و ایزولاسیون کف پل قبل از لایه نهایی کف فرش سنگی، انجام خواهد شد.

 

 
تصاویر مرتبط
  • مراحل بهسازی و مرمت پل تاریخی شیخ سنندج آغاز شد